CelebFa50 – داغ ترین خبرهای هالیوود و سلبریتی ها

جدیدترین عکس ها و خبرهای داغ هالیوود و سلبریتی ها

نقد و بررسی فیلم The Fighter (مشت زن)+دانلود فبلم و زیرنویس فارسی

Posted by Mohammad Reza.P در فوریه 5, 2011

کاراکترهای فیلم به لطف بازی عالی بازیگرانش شما را مجذوب خود می کنند، ولی هرگز شما را همراه خودشان به داخل رینگ نمی برند!

داستان «مشت زن» ازیک محله متوسط در شهر بوستون آغاز می شود.«دیکی اکلاند» و برادر ناتنی اش «میکی وارد» در اواخر دهه ٨٠ میلادی از قهرمان های محله «لوئل» ماساچوست به شمار می رفتند.

«دیکی» که در محله قدیمی خود به نام «گل سرسبد لوئل» شناخته می شد، از یک دوران کوتاه موفقیت آمیز در ورزش بوکس برخوردار شد. اما اعتیاد به مواد مخدر در نهایت او را از دورخارج کرد. اما چندی بعد «میکی» برادر کوچکتر با راهنمایی های «دیکی» به عنوان یک مربی ، به عنوان یک مشت زن مستعد قدم به صحنه بوکس می گذارد و توجه همه را به خود جلب می کند. اما به نظر می رسد هربارکه «میکی» به مرحله رقابت ها یا مسابقه  می رسد، رقیبی ناجور و بی توازن در مقابلش قرار می گیرد و درنهایت منجر به باخت او می شود:«نگاه کن دیکی، این یکی هم اقلا  بیست  پوند از من سنگین تره.» برادر مربی اش در پاسخ می گوید:«اگر با او مسابقه ندهی هیچکدام از ما حقوق نمی گیریم.»

«میکی» سرخورده و کوفته از مشت های رقیبی قوی هیکل به تشویق دوست دخترخود «شارلین» تصمیم می گیرد در مقابل برادرش «دیکی» بایستاد و از انجام مسابقه مشت زنی بعدی خودداری کند: « دیگه مسابقه نمیدم. از اینهمه سرخوردگی خسته شدم. اصلا من مشت بازی را بکلی کنار می گذارم.»

اما «میکی» یک بار دیگرفرصتی می یابد  تا به ورزش مورد علاقه اش ادامه بدهد با این شرط که «خانواده او برادر و مادرش درکارهایش دخالتی نداشته باشند.» درنهایت «میکی» به  آرزوی دیرینه خود دست می یابد اما نه پیش از آن که از برادر دلشکسته اش «دیکی» طلب بخشش کند.

تمامی فیلم هایی که درباره ورزش بوکس ساخته می شود این است که که آنها واقعاً درباره ورزش بوکس نیستند. آنها معمولا درباره هرچیزی مثل خانواده، دوستان، خشم، اعتیاد و… هستند که یک بوکسور با آنها ارتباط دارد! فیلم مشت زن ساخته دیوید او. راسل هم دقیقاً از همین الگو پیروی می کند.

یکی از مشکلات فیلم مشت زن این است که بیننده با دیدن صحنه های بوکس و برخی دیگر از صحنه های فیلم به شدت یاد فیلم راکی  می افتد و این فکر به ذهنش خطور می کند که گویی کارگردان هیچ خلاقیتی برای نشان دادن صحنه های بوکس نداشته و فقط به کپی برداری از سایر فیلمهای این ژانر بسنده کرده است.

تمامی صحنه های بوکس طوری طراحی شده که بیننده را یاد فیلم های تلویزیونی از مسابقات بوکس دهه ی  1990می اندازد. البته به جز صحنه مبارزه ی پایانی که نماها کوتاه هستند، کلوزآپ بازیگران در آنها دیده می شود، و همچنین برخی نماهای مشت زنی آهسته شده اند. نماهایی که نسبت به صحنه های قبلی خشونت کمتری در آن دیده می شود!

عنوان فیلم احتمالاً توصیفی از میکی وارد به نظر می رسد، اما در واقع توصیفی از تمامی کاراکتر های فیلم است. این ها افرادی هستند که مشت زن هستند، نه فقط در مواقعی که بخواهند جان خود را نجات بدهند، بلکه در مواقعی که می خواهند نسبت به کسی یا چیزی برتری داشته باشند. خواه آن چیز یک قهرمان بوکس، و خواه زتدگی باشد!

گفته های بازیگران فیلم در مورد فیلم:

مارک والبرگ بازیگر نقش «میکی وارد» خود در محله ای شبیه به محل زندگی دو برادر و دوشخصیت اصلی فیلم  (میکی و دیکی) در ماساچوست بزرگ شده است. او از همان ابتدا می دانست که از روی داستان زندگی این دو می شود فیلم خوبی ساخت. اما «مارک والبرگ» برای ساختن این فیلم هم مجبور بود  به جنگ استودیوها برود و هم اینکه  برای ایفای نقش «میکی» مشت زنی بیاموزد:«من به میکی، دیکی، آلیس و شارلین قول داده بودم که این فیلم را می سازم. در ابتدابه نظرمی آمد که این یک داستان فوق العاده مناسبی برای یک فیلم باشد. فیلمی با یک سوژه کاملا متفاوت و تازه درباره دنیایی که اغلب مردم معمولی کوچکترین اطلاعاتی درباره آن ندارند. اما همه چیز به همین سادگی پیش نرفت و من مجبورشدم به شیوه خود «میکی» برای ساخته شدن این فیلم بجنگم و مثل او آنقدرپایداری کنم تا بالاخره به آرزویم برسم. یعنی من هم مثل او چاره ای جز تلاش و پشتکار نداشتم. آنقدر ادامه دادم تا بالاخره فیلم ساخته شد.»

«ایمی آدامز» نقش «شارلین» دوست دختر «میکی» را در فیلم مشت زن برعهده دارد:«من به شدت تحت تاثیرشخصیت شارلین قرار گرفتم. او زنی است از خود گذشته که می کوشد شرایط  زندگی مردی که دوست دارد را بهتر کند. در زندگی واقعی هم او نمی خواهد توجه کسی را به خودش جلب کند بلکه او فقط خوشحال است که بتواند حامی میکی باشد.»

کریسیتان بیل نقش «دیکی» مربی و برادر معتاد «میکی» را در فیلم بازی می کند. شخصیتی که پیش از آنکه بتواند کمکی واقعی به برادرش باشد باید بتواند با مسئله اعتیادی که هر روز بیشتر از پیش او را به مرز نابودی می کشاند کنار بیاید.

کریستیان بیل می گوید:«من فکر می کنم شخصیت «دیکی» در آغاز یک نیروی برانگیزنده و غیرقابل انکار برای برادر کوچکترش است اما بعدها تبدیل به شخصی گیج کننده و آزار دهنده می شود. اما چون این خانواده به شدت به هم نزدیک هستند ناچار «میکی» به برادرش وفادار می ماند و حتی در بدترین و غیرقابل تحمل ترین شرایط هم هرچه «دیکی» از او می خواهد انجام می دهد. من فکر می کنم این فیلم درباره  این رابطه عمیق و بسیار زیبا بین این دوبرادراست و  بدون آن هرگز نمی توانست وجود داشته باشد.»

«میکی وارد» واقعی بالاخره توانست در سال ٢٠٠٠ عنوان قهرمانی «آی بی اف» را از آن خود سازد  اما در سال ٢٠٠٣ برای همیشه از ورزش بوکس کنار گرفت.

نکات دیگری در مورد فیلم:

کریستین بیل برای بازی در این فیلم  سی کیلو  وزنش را کاهش داده است.


پروژه The Fighter را ابتدا قرار بود دارن آرونوفسکی(کارگردان قوی سیاه) با بازی والبرگ و مت دیمن بسازد که هر دو متولد بوستن هستند، اما بعد از مدتی حضور دیمن در این پروژه منتفی و براد پیت جایگزین او شد.

در نهایت ابتدا پیت و بعد آرونوفسکی نیز از این فیلم جدا شدند، اما والبرگ همچنان به آموزش‌های لازم برای بازی در این فیلم ادامه داد.تا اینکه کریستن بل برای بازی در نقش برادر والبرگ در این فیلم انتخاب شد.

منبع: آلن سیلورمن(هالیوود ریپورتر)  موحد منتقم (مووی لند)

دانلود فیلم بصورت یکجا:

حجم 450 مگابایت:::کیفیت DVDSCR (خوب):::دانلود

دانلود در سه قسمت از سرور مدیا فایر:

قسمت اول200 مگابایت

قسمت دوم200 مگابایت

قسمت سوم50 مگابایت

دانلود زیرنویس فیلم:

فارسی

انگلیسی

 

* * * * * * * * *

فیلم هفته ی بعد:

The Social Network

خلاصه داستان فیلم: دانشجویی بنام مارک زوکربرگ ( جسی ایزنبرگ ) در سال 2004 و در دانشگاه هاوارد شبکه ای را بنام «فیس بوک» راه اندازی میکند. در ابتدا استفاده کنندگان آن محدود به دانشجویان دانشگاه هاروارد میشد اما چندی بعد تمام دنیا توانستند از این شبکه اجتماعی استفاده کنند. مارک دانشگاه هاروارد را رها میکند تا رویای خود را به حقیقت رساند و فیس بوک را تبدیل به چهارمین سایت پر ترافیک دنیا با 200 میلیون کاربر فعال میکند…

دانلود فیلم با حجم 450 مگابایت::کیفیت R5-LINE خیلی خوب

ذانلود زیرنویس :

فارسی

انگلیسی

 

 

Advertisements

9 پاسخ to “نقد و بررسی فیلم The Fighter (مشت زن)+دانلود فبلم و زیرنویس فارسی”

 1. آزیتا said

  توی فیلم مشت زن؛ چیزی که آدم رو میخکوب می کنه بازی، کل بازیگراش هست.
  مارک والبرگ بازیگر فوق العاده ایه. از اکشن «مکث پین» گرفته تا کمدی «مردان دیگر» با ویل فررل و یا پدر احساسی و انتقام جوی «استخوانهای دوست داشتنی» پیتر جکسون بزرگ، اینجا هم نشون داد که توی ژانر ورزشی هم می شه روش حساب کرد.

  کریستین بیل کودکی که در بین 4 هزار کودک برای فیلم «امپراطور خورشید» اسپیلبرگ برای نقشش انتخاب شد می رود تا یکی از بهترینهای این دوران شود.
  فیلم «روانی آمریکایی» با اون صحنه های خشن و بازی بینظیر کریستین هیچوقت فراموش نمی شه. و این روند مرتب در هر کاری تکرار شده و حالا بسیار شکوفا در نقش برادری تعلیم دهنده و با اراده.

  ملیسا لئو مادر سیگاری و سرپرست خانواده و دخترانش و عاشق اسپری زدن به موهاش هست؛ نقشش رو به بهترین نحو بازی کرد.
  و امی آدامز دوست دختر دلگرمی دهنده و مشوق بوکسور ما میکی رو به نحو احسنت پیش برد. و امیدها و تشویقهای او باعث سربلندی و موفقیتهای میکی شد.

  یکی از درسهای قشنگ فیلم امید و امید داشتن به استعدادهاست که این فیلم به خوبی از پسش بر اومده.
  +
  +
  یکی از نکات جالب فیلم کم کردن وزن کریستین (30 کیلو) بود. برعکس رابرت دنیروی عزیز ما در فیلم گاو خشمگین که 30 کیلو اضافه وزن بخاطر نقشش داشت.

  ممنون محمد رضا. عالی بود.

 2. nice_evil said

  یعنی من وقتی میبینم 2 نفر اینجا هستن که از سینما چیزی حالیشونه حال میکنم

 3. نیروانا said

  راستش من خیلی این فیلمو دوست نداشتم.شاید به دلیل اینکه اصولا با موضوع فیلم نتونستم ارتباط برقرار کنم. منظورم همین مقوله ی شبه ورزشی بوکس هست. اما نمی شه منکر ارزش های فیلم شد و اینکه به هر حال جزو بخت های اسکار امساله

 4. Grisly said

  واقعا نقدا و از مهمتر انتخاب فيلم ها عاليه.خيلي ممنون واقعا اين پستا حرف نداره.

 5. ahmad said

  man nemito0nam social networko download konam. chera? age mishe dorostesh konid.mer3o

  *****
  من الان تست کردم لینک سالمه رفیق.برای دانلود از اینترنت دانلود منیجر IDMاستفاده کن.اگه کلیک میکنی روش و نمیشناسه لینک رو اد کن توی برنامه دانلودرت.
  http://0dl.faramovie8.com/film/89/azar/10/The-Social-Network-r5.mkv

 6. aida.a said

  مرسی

 7. Ashley said

  فیلم قشنگیه مجموعا
  اولش فکر می کردم شبیه fight club باشه
  ولی زمین تا آسمون با اون فیلم نازنین فرق داره
  اگه brad pitt به جای kristian بازی می کرد بهتر می شد
  مرسی

 8. vahid said

  فیلم خوبی ولی نه اینقدر که اسم در کرده
  فیلمی هست که فقط یه بار میشه دید یعنی چیزی نداره که شما دوباره مجذوب بشی دراینده اونو ببینی
  به دلیل واقعی بودن فیلم از یه جایی به بعد کل داستان قابل پیش بینیه
  ولی خداییش بازیگرای قویی داره
  ممنون

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: