CelebFa50 – داغ ترین خبرهای هالیوود و سلبریتی ها

جدیدترین عکس ها و خبرهای داغ هالیوود و سلبریتی ها

عکس های اصغر فرهادی و بازیگران فیلم «جدایی نادر از سیمین» در مراسم فرش قرمز جشنواره فیلم برلین 2011

Posted by Admin در فوریه 16, 2011

عکس های اصغر فرهادی و بازیگران فیلم «جدایی نادر از سیمین» در مراسم فرش قرمز جشنواره فیلم برلین 2011

بابک کریم-لیلاحاتمی-ساره بیات-سارینا فرهادی-اصغر فرهادی

Asghar Farhadi-Sarina Farhadi-Sareh Bayat-Leila Hatami-Babak Karim

+++

تعظیم جشنواره فیلم برلین به فرهادی و نادر و سیمین
فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی روز سه‌شنبه پیش از اولین اکران رسمی در شصت و یکمین جشنواره فیلم برلین برای نمایندگان رسانه‌ها نمایش داده شد و مورد استقبال قرار گرفت.

فاصله بین شروع پایان‌بندی و تشویق تماشاگران یک ثانیه هم طول نکشید. تشویقی که  چند دقیقه ادامه پیدا کرد. از همین تشویق می‌توان انتظار چند جایزه را برای فیلم داشت. فضای جلسه پرسش و پاسخ هم نشان از رضایت منتقدان از فیلم داشت، فیلمی که امسال در برهوت فیلم‌های خوب آبروی جشنواره را خرید.

 

اصغر فرهادی در این نشست درباره «جدایی نادر از سیمین»، گفت: «در ادامه فیلم‌های قبلی من می‌شود از زاویه‌های مختلفی به این فیلم نگاه کرد. هم می‌شود به عنوان یک کار انسانی به آن نگاه کرد هم فیلم اجتماعی و هم یک فیلم روانشناسانه. بستگی دارد تماشاگر دوست داشته باشد از چه زاویه‌ای فیلم را تماشا کند.»

او که سال 2009 برای فیلم «درباره الی» جایزه خرس نقره‌ای بهترین کارگردانی جشنواره برلین را دریافت کرد، در ادامه گفت: «پایان فیلم مثل فیلم‌های قبلی من شبیه به پایان‌هایی که تماشاگر سینما به آنها عادت دارد نیست. فکر می‌کنم پایان نباید به معنی پایان یک فیلم باشد. باید شروعی باشد برای یافتن پاسخ به سئوالاتی که در طول فیلم مطرح می‌شود .این نوع پایان به تماشاگر اجازه می‌دهد وقتی از سالن خارج می‌شود تعداد زیادی سئوال با خودش ببرد و احساس نکند همه چیز تمام شده است. هیچ وقت نخواستم با پایان فیلم داستان فیلم هم تمام بشود، بلکه آغاز داستانی دیگر است در ذهن تماشاگر.»

فرهادی با اشاره به موضوع فیلم «جدایی نادر از سیمین»، گفت: «من خودم تجربه طلاق و جدایی نداشتم. شاهدش هم حضور همسرم و دخترم در اینجاست (خنده) اما در مدتی که فیلمنامه را می‌نوشتم، مدام به دادگاه‌های خانواده سر می‌زدم و از نزدیک شاهد این جدایی‌ها بودم. ما در کشوری زندگی می‌کنیم که آمار طلاق بسیار بالاست. در حالیکه به نظر می‌آید ایران کشوری است که مردمش پایبند سنت‌ها هستند و طلاق گرفتن هم یک پدیده سنتی نیست و پدیده‌ای مدرن محسوب می‌شود.»

او افزود: «علت این تناقض هم حرکت سریع کشور به سمت مدرن شدن است نه اینکه مدرن شده، بلکه تمایل به مدرن شدن دارد. آرزوی مدرن شدن در این کشور زیاد است و یکی از تبعاتش فارغ از اینکه قضاوتی درباره خوب یا بد بودنش داشته باشیم پدیده طلاق است. دعوای پنهانی هم در جامعه وجود دارد و یکی از بحران‌های بزرگ جامعه است که در آینده می‌تواند تبدیل به یک خطر بسیار بزرگ بشود. جنگ پنهان بین طبقات اجتماعی است. جنگ بین افراد طبقه محروم و پایبند به سنت‌ها و طبقه‌ای که تمایل دارد با قواعد دنیای جدید زندگی کند. شفاف‌تر بگویم، جنگ بین نو و کهنه. مسیری که هزینه‌های بسیاری به همراه خواهد داشت.»

در ادامه نشست لیلا حاتمی بازیگر نقش سیمین در فیلم به سئوال‌‌های خبرنگاران پاسخ داد. حاتمی ابتدا کمی به آلمانی حرف زد، اما در ادامه به خاطر بد بودن آلمانیش از خبرنگاران عذرخواهی کرد و حرف‌هایش را به زبان انگلیسی ادامه داد.

او گفت: «این فیلم درباره بشر و ضعف‌ها و اشتباهاتش است و اینکه یک انسان چگونه برای حفظ خودش می‌تواند به دیگران صدمه بزند. سیمین باید آینده دخترش را تضمین کند و همزمان می‌داند جداییش از نادر دخترش را رنج می‌دهد. فارغ از فرهنگ و طبقه اجتماعی، این می‌تواند درد مشترک همه زنان باشد و من به عنوان یک زن بازیگر  چنین چیزی را به راحتی درک می‌کنم.»

فرهادی در بخش دیگر نشست، گفت: «یکی از بحران‌های بشر امروز که ربطی به جغرافیا هم ندارد تعریف اخلاق است. ما بر اساس یک سری قوانین که طی سال‌ها از طریق دین و یا عرف شکل گرفته‌اند کارهایمان را می‌سنجیم تا ببینیم اخلاقی هستند یا نه، اما در دنیای امروز با پیچیده شدن ذهن بشر ممکن است آن قواعد دیگر کارآمد نباشند. در واقع متر و معیار سنجش کار اخلاقی بسیار کمرنگ شده است.

کارگردان فیلم‌های «شهر زیبا» و «چهارشنبه سوری» ادامه داد: «آنهایی که رفتار خودشان را با اصول سنتی می‌سنجند راحت‌ترند، اما آدمهایی مثل نادر که زندگی مدرن‌تری دارد دچار دوراهی‌های زیادی می شود. بنابراین باید به دنبال تعریف جدیدی از اخلاق بود. ما به راحتی نمی‌توانیم بگوییم نادر دروغ می‌گوید و کار بدی انجام می‌دهد و کارش را ارزش‌گذاری کنیم وقتی موقعیت نادر را میبینیم و دلیل رفتارش را، می‌توانیم او را ببخشیم.»

فرهادی با اشاره به نگرانی‌های شخصیت‌های اصلی فیلم، گفت: «شخصیت مرد داستان نگران وضعیت پدرش – نماینده نسل قبل –  است و در عین حال بسیار هم به او وابسته است که در واقع نشانه وابستگیش به ریشه‌هاست و شخصیت زن بیشتر نگاهش به دخترش – نسل آینده – است  که می‌تواند تفاوت این دو نفر محسوب شود، اما گرچه مرد نگران پدرش است، ولی هیچ گفت‌وگویی بین آنها وجود ندارد. به نظر می‌آید این ارتباط قطع شده است.»

او در پاسخ به این سئوال که آیا «جدایی نادر از سیمین» فیلمی مذهبی است یا نه، گفت: «پاسخ به سئوال دشوار است. باید تعریفی شفاف و تمیز از مذهب داشته باشم که بتوانم به این سئوال پاسخ بدهم. ترجیح می‌دهم نگویم فیلمم درباره چیست و شما کشف کنید خوشحال می‌شوم اگر بگوئید فیلمم یک فیلم انسانی است.» (تشویق)

فرهادی در پایان نشست مطبوعاتی خود گفت: «در دنیای امروز قضاوت درباره درست یا نادرست به سادگی امکان‌پذیر نیست. یک پزشک سوئدی به بیمار محتضرش می‌گوید شما شش ماه زنده می‌مانی تا بیمار بتواند به کارهایش برسد. در ایران پزشک به همان بیمار می گوید، ان شاا… خوب می‌‌شوی، برای اینکه بیمار از همان چند روز باقیمانده زندگی لذت ببرد. من از شما می خواهم هر کس دوست دارد از پزشکش پاسخی مثل پاسخ پزشک سوئدی بشنود دستش را بلند کند (سه نفر دست بلند کردند) ببینید! در این جمع نسبتا زیاد فقط سه نفر دوست دارند در چنین وضعیتی به آنها راست گفته شود. در فیلم هم دو کاراکتر داریم که یکی با واقعیات روز کنار آمده و دیگری به اصولش پایبند است و این باعث جدایی آنهاست.»

«جدایی نادر از سیمین» بر مبنای فیلمنامه‌ای از خود فرهادی ساخته شده و درباره دو زوج در آستانه جدایی است که نگه‌داری فرزندشان برای آنها مشکلاتی به وجود می‌آورد.

لیلا حاتمی، شهاب حسینی، پیمان معادی، ساره بیات، سارینا فرهادی، مریلا زارعی و بابک کریمی در این فیلم بازی می‌کنند که یکی از 16 فیلم بخش مسابقه جشنواره برلین است. «جدایی نادر از سیمین» غروب روز سه‌شنبه به طور رسمی در کاخ جشنواره روی پرده رفت و روزهای چهارشنبه دو نوبت و یکشنبه 20 فوریه یک نوبت دیگر نمایش دارد.

شصت و یکمین جشنواره فیلم برلین 10 تا 20 فوریه 2011 (21 بهمن تا اول اسفند) برگزار می‌شود.

 

منبع :‌خبرآنلاین

 

Advertisements

15 پاسخ to “عکس های اصغر فرهادی و بازیگران فیلم «جدایی نادر از سیمین» در مراسم فرش قرمز جشنواره فیلم برلین 2011”

 1. reza said

  مرسي

 2. Ali24j said

  این افتخار بزرگ را به همه ی ایرانی ها تبریک میگویم.

 3. masoOd said

  فیلم واقعا قشنگ بوووووود
  خسته نباشید ویژه به اصغر فرهادییییییییی
  این عکسا هم خوشگل بودن 🙂

  ممنون

 4. vahid said

  به به
  والا ما که رفتیم تو چشنواره فجر ببینیم مدت طولانی در صف ایستادیم ولی به ما بلیط نرسید
  عزیز دل بابا لیلا حاتمی = جوونم

 5. محسن said

  چرا لیلا حاتمی مثل کوزت شده؟! کفشاو پاهاشو میگم

 6. Grisly said

  ازش خوشم مياد.تو همين مملكت و با همين شرايط كارشو مي كنه و آبرو داري مي كنه.

 7. جان وين said

  فوق العاده و عالي بود …!!!
  مرسي

 8. ستاره said

  دم فرهادی گرم که با اسن همه سنگ اندازی باز هم ایستاد و فیلمی به این کیفیت و سطح تحویل داد
  واقعا از بازی لیلا حاتمی و شهاب حسینی لذت بردم
  بقیه بازیگرها هم کارشون خوب بود

 9. sami said

  Khoda ro shokr ke ye ASGHAR FARHADI darim ! kolle sal be omide ye film azashim 🙂 ke vagheanam filmash alyan
  merci

 10. sara said

  كارهايي كه فرهادي ميسازه واقعا شاهكاره.چهارشنبه سوزي در باره الي حالا هم ايم.ميگن شهاب حسيني و ستره بيات تركوندن.ايشااله جايزه ميگيره.كي بشه ما هم بتونيم ببينيم.

 11. ثمینه said

  مرسی از اطلاعات
  حتما باید ببینمش بازی لیلا حاتمیو خیلی دوست دارم

 12. faezeh said

  فیلمهای اصغر فرهادی رو خیلی دوست دارم چون خیلی شبیه فیلم نیست آدم واقعا میتونه همزاد پنداری کنه با شخصیتهای فیلم….

 13. kaldaniye said

  به امید برنده شدن فیلم اصغر فرهادی

 14. SaRa~ said

  امیدوارم موفق باشند.. و کاش یکم خوش تیپ بودن.. لیلا رو دوس دارم همیشه ساده و دوس داشتنیه ولی تیپش…
  مررررسی از توضیحات آقا مجید

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: